Jak wyglądają zarobki doradcy finansowego?

doradcaNajprostsza odpowiedź to: Bardzo dobrze. I to nawet w czasach kryzysu gospodarczego i w sytuacji kiedy mamy do czynienia z załamaniem na rynku kredytów hipotecznych. Z hipotek doradcy otrzymują bowiem największe prowizje. No dobrze, żeby nie być gołosłownym rozmawiajmy o konkretach. Widełki pensji doradcy wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, jeśli ktoś spotka na swej drodze bogatego klienta może uzyskać nawet kilkaset tysięcy wynagrodzenia, ale to oczywiście codziennie się nie zdarza.

Co wpływa na pensję doradcy finansowego?

Przede wszystkim miejsce pracy. Firmy doradcze z kapitałem zagranicznym zapewniają większe podstawy i prowizje. Tutaj nie ma się co oszukiwać i bić piany na temat umiejętności sprzedażowych doradcy. W takich firmach łatwiej też spotkać bogatego klienta i uczyć się od najlepszych. Choć oczywiście…

Umiejętności sprzedażowe i interpersonalne mają znaczenie?

Umiesz nawiązać kontakt z klientem, jesteś szczery, nie musisz nikogo oszukiwać, to sprzedaż więcej. W dodatku klient do Ciebie wróci i poleci Cię znajomym, a im więcej sprzedasz tym więcej zarobisz w końcu prowizja to gros zarobków doradcy finansowego.

Ważne co możesz sprzedać?

Nie zawsze sprzedaje się tylko hipoteczne kredyty, od których odcina się najwięcej kuponów czyli tłustą prowizję. Czasami trzeba się pobawić w detale, ale można nadrobić na ilości. I tu wracamy do umiejętności sprzedaży.

Przed osławionym już 2008 rokiem, który przyniósł krach na rynkach finansowych, najniższa pensja doradcy finansowego w dużym mieście nie schodziła poniżej 10 tysięcy. Dziś chudy okres oznacza „marne” 5 tysięcy, ale przeciętna pensja nadal waha się w granicach 10-20 tysięcy. W małych miastach jest trochę gorzej. Najniższa pensja oscyluje w granicach 3 tysięcy, a górną trudno określić, ale jak wspomnieliśmy wcześniej trudno znaleźć tam klientów z grubym portfelem.

Tak czy inaczej jak na młody 16 letni zawód nie objęty żadną restrykcyjną regulacja, pensje są bardzo kuszące. A drogę do coraz większych pieniędzy otwierają tutaj umiejętności i doskonałe wykształcenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *